п’ятниця27 грудня 2024
manipulyator.in.ua

Регулятор припинив схему виведення валюти з України через американські облігації.

Національна комісія з цінних паперів (НКЦПФР) прийняла рішення про заборону виведення цінних паперів іноземних емітентів з України з 1 січня до завершення воєнного стану. Про це повідомила прес-служба НКЦПФР. У комісії підкреслили, що дане рішення відповідає меморандуму з Міжнародним валютним фондом (МВФ) і узгоджене з Національним банком України (НБУ). Забороняються операції з іноземними цінними паперами, за винятком таких випадків: - Проведення корпоративних операцій емітента; - Приведення у відповідність кількості цінних паперів на рахунках Центрального депозитарію з даними міжнародних депозитарних установ. Протягом останніх восьми місяців Комісія провела численні наради в рамках переговорів з МВФ та НБУ для пошуку оптимального рішення для капітальних ринків. "Ми доклали значних зусиль, і сьогоднішнє рішення стало компромісом, адже на порядку денному стояло питання про повну заборону на допуск та торгівлю цінними паперами іноземних емітентів в Україні", – зазначив член НКЦПФР Іраклій Барамія. Раніше Економічна правда писала про цю схему: інвестор купував облігації уряду США в Україні за гривні, а потім доручав своєму брокеру перевести їх на рахунок у депозитарії за кордоном. Коли облігації приходили до терміну погашення, інвестор отримував виплату в доларах США на свій банківський рахунок за кордоном. Читайте також: Українці обходять валютні обмеження НБУ за допомогою уряду США. Реакція регулятора.
Регулятор остановил схему вывода валюты из Украины с использованием американских облигаций.

Національна комісія з цінних паперів (НКЦПФР) прийняла рішення з 1 січня заборонити виведення цінних паперів іноземних емітентів з України до закінчення воєнного стану.

Про це повідомляє пресслужба НКЦПФР.

В Національній комісії зазначили, що таким рішенням виконується меморандум МВФ. Рішення погоджено з НБУ.

Операції з іноземними цінними паперами заборонені, за винятком випадків:

  • Проведення корпоративних операцій емітента;
  • Приведення у відповідність кількості цінних паперів на рахунках Центрального депозитарію з даними міжнародних депозитарних установ.

"Протягом восьми місяців Комісія провела безліч засідань у рамках переговорного процесу з МВФ та НБУ для пошуку задовільного рішення для ринків капіталу.

Ми доклали багато зусиль, і сьогоднішнє рішення стало компромісом, оскільки на порядку денному стояло питання повної заборони на допуск і торгівлю цінними паперами іноземних емітентів на території України", - зазначив член НКЦПФР Іраклій Барамія.

Докладніше про цю схему раніше писала ЕП. Вона полягає в тому, що інвестор купував облігації уряду США в Україні за гривню, а потім давав своєму брокеру розпорядження перевести їх на рахунок у цінних паперах у депозитарії за кордоном. Коли ж настав час погашення облігацій, інвестор отримував виплату в доларах США на банківський рахунок за кордоном.

Читайте також: Українці обходять валютні обмеження НБУ за допомогою уряду США. Реакція регулятора