Німецькі чиновники проаналізували інформацію, яка, починаючи з 2023 року, з’являлася в російському інформаційному полі. На основі цих публікацій вони розглядають кілька сценаріїв для 2025 року. В одному з них йдеться про завершення війни РФ через погіршення економічної ситуації. Про аргументи на користь мирного сценарію та про те, наскільки серйозно до цього ставляться, написало видання Bild.
На порталі пояснили, що отримали інформацію про аналітичний звіт, отриманий урядом Німеччини. У звіті проаналізували кілька сценаріїв розвитку подій у 2025 році, і один з них містить "вибухову оцінку". Зокрема, йдеться про те, що РФ "надсилає відповідні сигнали" і може припинити війну до кінця 2025 року, написало Bild.
У звіті навели кілька ознак того, що Кремль готується до завершення бойових дій:
Водночас у статті Bild підкреслюється, що не варто занадто сильно вірити повідомленням, які публічно з’являються в російському інформаційному полі. Як доказ, журналісти нагадали події зими 2022 року, коли Кремль до останніх годин запевняв, що не планує нападати на Україну.
"Ми конкретно говоримо про можливий сценарій. Сигнали з Кремля, як завжди, можуть означати щось інше, протилежне або нічого. Тим не менш, російські сигнали уважно відстежуються та аналізуються з німецького боку", — підсумувало видання.
Зазначимо, 2 січня в мережі опублікували інтерв’ю президента Володимира Зеленського, в якому, серед іншого, прозвучали заяви про завершення війни. Політик заявив, що українці наполягають на досягненні справедливого миру з чіткими гарантіями безпеки від західних партнерів. При цьому не буде згоди на зменшення армії, оскільки в такому випадку РФ знищить Україну, заявив він.
Раніше про завершення війни висловилися в Кремлі. Наприклад, глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що мир можливий виключно відповідно до умов, які були озвучені раніше. Зокрема, Україна повинна визнати, що окуповані території тепер є частиною Росії, назавжди відмовитися від вступу в НАТО, зменшити армію та відмовитися від національної ідентичності.
Крім того, у грудні про сценарії завершення війни висловився майбутній спецпредставник 47 президента США Кіт Келлог. Згідно з можливим баченням нової адміністрації, йдеться майже про те ж, що говорив Лавров, але з певними нюансами. Зокрема, Україна повинна погодитися, що буде повертати окуповані території тільки дипломатичним шляхом і відмовляється від Альянсу на 20 років. При цьому США надають їй максимум зброї, і це повинно стати єдиним інструментом тиску на Кремль.
Нагадуємо, видання Financial Times опублікувало п’ять сценаріїв політики, які може проводити новообраний президент США Дональд Трамп: в деяких з них нехтують інтересами і України, і Тайваню.