Бійцям ЗСУ, які отримали поранення на фронті, надають медичну допомогу лікарі, які іноді не знають або свідомо порушують протоколи лікування. Внаслідок цього 25-річні військовослужбовці можуть, наприклад, втратити зір. Через проблеми з протоколами бійцям не роблять переливання крові, при цьому лікарі впевнені, що так зменшують ймовірність ускладнень. Про проблеми з військовою медициною, яка шкодить пораненим, керівник медичної служби "Ульф" Першого окремого штурмового батальйону "Вовки Да Вінчі" ім. Дмитра Коцюбайла 3 ОШБр Аліна Михайлова написала на сторінці Facebook.
Парамедик опублікувала фрагмент розмови з медиком, який, на її думку, неправильно надавав допомогу пораненим бійцям ЗСУ. Чутно, як вона запитує співрозмовника, чи знає він протоколи лікування і в яких випадках слід застосовувати переливання крові. У відповідь чути, як неуказаний медик говорить про загрозу погіршення стану пораненого, якщо йому переллють неякісну кров.
"Потім люди вмирають у госпіталях, коли ллється ця прострочена кров," — чутно слова лікаря, з яким говорила Михайлова.
У замітці зазначено, що керівник медслужби відчуває гнів і протестує проти "ідіотизму" та "сором для всієї системи військової медицини". За її словами, проблема виникла через дії командира медичної роти, якого вона назвала некомпетентним і невігласом. Парамедик підсумувала, що бачить "катастрофу військової медицини".
Михайлова перерахувала кілька випадків неправильного надання допомоги пораненим: наприклад, про неправильне лікування травм очей. Вона пояснила, що після такого "лікування" людина у 25 років втратить зір, і розслідування проводити не будуть, оскільки це не, умовно, топ-генерал. Після цього озвучується перелік порушених протоколів, яких не знає її колега-лікар. І причина цієї ситуації — відсутність відбору людей, які будуть лікувати поранених. Згідно з пропозиціями парамедика, військовому командуванню слід зробити п'ять кроків для подолання проблеми: йдеться про атестацію, навчання, контроль, відповідальність за помилки і аналіз помилок.
"Це не просто проблема. Це сором. І якщо ми не змінимо цю систему зараз, наслідки будуть катастрофічними," — написала Михайлова.
Під заміткою парамедик тегнула військове командування — від командування Медичних сил до Генштабу ЗСУ та Міністерства охорони здоров'я. Реакції на публічне звернення поки що немає.
Нагадаємо, військовий журналіст і головний редактор "Цензор.нет" Юрій Бутусов розповів про проблеми з новою бригадою, в якій надто велика кількість бійців, самовільно втекли з частини.