п’ятниця24 січня 2025
manipulyator.in.ua

Метапневмовірус небезпечний для дітей, але носити маски не обов'язково: попередження інфекціоніста.

Маска, яка могла б захистити від метапневмовірусу, не рекомендується носити на вулиці, особливо при низьких температурах повітря, попередив інфекціоніст Юрій Сухов. Лікар також розповів, в яких випадках доцільно використовувати інгалятор або кисневий апарат.
Инфекционист предупреждает: метапневмовирус представляет опасность для детей, но ношение масок не требуется.

Аналізи крові українців покажуть, що метапневмовірус в Україні — це не нова інфекція, а добре відоме захворювання, про яке відомо з 50-60-х років минулого століття. Діти шкільного віку в 99% вже стикалися з цією інфекцією, тоді як для новонароджених вона дійсно є дещо небезпечною. Як діяти, щоб не захворіти на метапневмовірус, і як лікуватися, інфекціоніст, лікар вищої категорії, доцент Юрій Сухов розповів в ефірі телеканалу "Київ 24".

Метапневмовірус в Україні — що говорить інфекціоніст

Сухов попередив, що для деяких категорій громадян метапневмовірус в Україні є небезпечним. За його словами, йдеться про наступні групи з ризиками ускладнень:

  • діти до одного року (99% школярів вже перехворіли). Інфекціоніст попередив, що метапневмовірус у дітей до року — "особливо небезпечний";
  • люди з онкологічними захворюваннями;
  • люди дуже похилого віку;
  • люди з тяжкими супутніми патологіями.

В ефірі телеканалу також перелічили заходи безпеки, які допоможуть захистити здоров'я від хвороби: стежити за гігієною рук, не наближатися до людей з симптомами, провітрювати кімнату. Інфекціоніст дав ще кілька порад:

  • не варто носити маски на вулиці в холодну пору, оскільки в такому випадку "маска навіть шкодить";
  • варто носити маску, якщо потрібно перебувати в одній кімнаті з потенційно хворими людьми;
  • не можна "перехворіти" на хворобу, оскільки це може призвести до летальних ускладнень. Тобто, захворівши, краще залишитися вдома і звернутися до лікарів;
  • якщо є інгалятори, небулайзери, то можна провести "інгаляційну терапію" в домашніх умовах;
  • якщо є кисневі апарати, то їх також дозволяється використовувати для кисневої терапії, яка зазвичай проводиться при "будь-якій вірусній хворобі з ураженням дихальних шляхів".

Новий китайський вірус — існував чи раніше і чи буде нова епідемія

Інфекціоніст пояснив, що громадянам не слід надто переживати через метапневмовірус в Україні, оскільки ця хвороба була і раніше. У якості доказу він запропонував здати аналіз крові і переконатися, що більшість людей з ним знайомі. Тобто йдеться не про новий китайський вірус, оскільки він існує і циркулює давно. Водночас лікар зазначив, що такий тип хвороби має два піки. Перший пік — наприкінці листопада - на початку грудня, другий — наприкінці весни, у травні.

"Отже, за тими зразками, які були зібрані 50-60 років тому, метапневмовірус існує з 50-х років. Метапневмовірус, респіраторні, грип — були, люди хворіли і тоді", — зазначив Сухов.

Зазначимо, 6 січня Центр громадського здоров'я розповів про основні симптоми метапневмовірусу. Симптоми — такі ж, як при грипі: нежить, кашель, температура. Також чиновники пояснили, що уберегтися можна, частіше миючи руки і уникаючи контактів з тими, хто захворів.

Між тим, 5 грудня з'явилася публікація на Facebook епідеміолога Ольги Голубовської. Вона розповіла, що метапневмовірус в Україні вже є, виявлено 13 випадків, але може бути й більше. Крім того, лікар пояснила, що в деяких випадках хвороба може мати тяжкий перебіг. На порталі Центру з контролю і профілактики захворювань у США можна дізнатися, що хвороба поширюється повітряно-крапельним шляхом, при дотиках або при торканні предметів, з якими контактував хворий.

Цей матеріал має виключно інформаційний характер і не містить порад, які можуть вплинути на ваше здоров'я. Якщо у вас є проблеми, зверніться до спеціаліста.