середа19 березня 2025
manipulyator.in.ua

Податкові, прокурори та митники: Міністерство охорони здоров'я перевіряє понад 1 600 посадових осіб з інвалідністю.

Експертиза перевірить справи 1 695 посадових осіб з більш ніж 30 державних органів, яким МСЕК раніше встановила інвалідність. У Міністерстві охорони здоров'я обіцяють передати уповноваженим органам справи тих, у кого діагноз виявиться неправдивим.
Налоговые, прокурорские и таможенные органы: Минздрав проводит проверку свыше 1 600 инвалидов, занимающих должности.

Президент України Володимир Зеленський 20 жовтня скликав РНБО через скандал з МСЕУ та оформлення фальшивих інвалідностей для прокурорів. Після цього Міністерство охорони здоров'я разом із правоохоронними органами та іншими відомствами почали перевіряти обґрунтованість встановлення інвалідності посадовим особам державних органів і склали перелік з 1 695 осіб, справи яких були направлені на експертизу, повідомляє прес-служба МОЗ.

МОЗ створив міжвідомчу робочу групу разом із Міністерством соціальної політики, Міністерством внутрішніх справ, Національним агентством з питань державної служби, Службою безпеки України, Державним бюро розслідувань, Національною поліцією України, обласними та Київською міською військовою адміністрацією.

На кінець листопада 2024 року група склала перелік з 1 695 посадових осіб з більш ніж 30 державних органів і направила їх справи на експертизу щодо обґрунтованості інвалідності, яку їм встановив МСЕУ. Цей перелік не є остаточним і збільшується, коли правоохоронці надають нові дані, повідомляють у МОЗ.

Серед відібраних справ найбільше працівників органів податкової служби України — їх 32%. Працівників органів прокуратури — 26%, митної служби — 17%, інших державних органів — 25%.

Протягом найближчих двох місяців їх справи будуть перевіряти з залученням фахівців Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ у Дніпрі та Науково-дослідного інституту реабілітації осіб з інвалідністю у Вінниці. Якщо виявиться, що рішення про інвалідність були необґрунтованими, міжвідомча група може ініціювати їх перегляд і передати інформацію в уповноважені органи, кажуть у прес-службі МОЗ.

Голова Міністерства соціальної політики Оксана Жолдак 25 листопада відповіла на питання про реформу МСЕУ і розповіла, що буде з інвалідністю, виплатами і кого будуть перевіряти. За словами чиновниці, після реформи замість МСЕУ в кластерних лікарнях працюватимуть медкомісії, які будуть розглядати анонімні справи громадян і приймати рішення про встановлення інвалідності та призначення виплат.

Народний депутат України Олексій Гончаренко також 25 листопада повідомив, що в українських органах прокуратури 524 прокурора мають інвалідність. За словами нардепа, це близько 10% від загальної кількості.