середа05 лютого 2025
manipulyator.in.ua

Нардеп повідомив про мобілізацію працівників, що мають бронь, у ТЦК зазначили про технічні труднощі.

Центри комплектування та соціальної підтримки вважають, що мають можливість мобілізувати працівників, які мають бронювання, скасовуючи їм надані відстрочки.
Нардеп сообщил о мобилизации забронированных работников, в ТЦК указывают на технические проблемы.

Цю інформацію наведено у відповіді Миколаївського обласного ТЦК та СП на запит народного депутата Олександра Федієнка, члена Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки ("Слуга народу").

З документа, оприлюдненого депутатом, стає відомо, що працівники, зазначені у запиті, мали бронювання від мобілізації, але були викликані розпорядженням начальника Миколаївського районного ТЦК та СП для уточнення облікових даних та проходження медичного огляду, внаслідок чого їх призвали на військову службу під час мобілізації.

При цьому неназвані посадові особи скасували відстрочки від призову на військову службу, ігноруючи факт бронювання цих працівників за підприємством, яке було визнано критично важливим.

"Я отримав відповідь щодо мобілізації заброньованого працівника. Тобто тепер це можливо: анулювати відстрочку працівнику критично важливого підприємства, навіть не звертаючи уваги на те, що він був заброньований," – підкреслив Федієнко.

Він також зазначив, що в своїй відповіді Миколаївський обласний ТЦК та СП стверджує, що діяв відповідно до чинного законодавства.

"Суть всієї цієї ситуації полягає в тому, що тепер демобілізувати таку людину неможливо. Підприємство втрачає критично важливого працівника, а вся система бронювання – довіру з боку підприємств, які відповідно до чинного законодавства бронюють критично важливих працівників. Ви можете встановити зарплату хоч сто тисяч, але не зможете захистити свого працівника від подальшої мобілізації," – пояснив депутат.

Водночас начальниця юридичної служби Миколаївського ТЦК та СП, майор юстиції Тетяна Кійко роз'яснила Укрінформу, що випадок, що стався в Миколаївському обласному центрі комплектування, пов'язаний з технічними проблемами документообігу.

Вона зазначила, що "інформація, що поширюється в інтернеті, не зовсім відповідає дійсності".

За її словами, 5 листопада 2024 року Миколаївський РТЦК отримав розпорядження голови Миколаївської районної військової адміністрації про скасування мобілізаційних завдань (замовлень) для деяких підприємств, у тому числі – для ТОВ "АТФ Агро-Діло".

Згідно з підпунктом 2 пункту 12 постанови Кабміну №76 від 27 січня 2023 року, яка була чинною на той момент, надана відстрочка підлягає анулюванню у разі "завершення підприємством, установою, організацією виконання мобілізаційного завдання (замовлення) або його скасування".

"Ця постанова також встановлює, що за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів відбулось автоматичне анулювання бронювання військовозобов’язаних працівників згаданого підприємства," – пояснила Кійко.

Вона визнала, що, крім наявності мобілізаційного завдання, через скасування якого відбулось анулювання бронювання, це підприємство було визнано критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

"Оскільки посадові особи Миколаївського РТЦК та СП не врахували цей фактор, на сьогоднішній день Миколаївський обласний ТЦК та СП проводить службову перевірку. Тобто будуть з’ясовані всі деталі, і це питання буде врегульовано в подальшому," – пообіцяла начальниця юридичної служби Миколаївського ТЦК.

Нагадаємо:

На порталі "Дія" тепер можна подати заяву про скасування бронювання військовозобов’язаних працівників, які більше не потребують відстрочки від мобілізації.