четвер07 листопада 2024
manipulyator.in.ua

Родичі заступника Кличка придбали офіси та квартири в Києві: мер висловив свою реакцію.

Віталій Кличко відреагував на матеріали проекту Bihus.Info та на час розслідування відсторонив свого заступника від виконання обов’язків. Проте в той же день Володимир Прокопів подав заяву на звільнення.
Семья заместителя Кличко приобрела множество офисов и квартир в Киеве. Мэр отреагировал на эту ситуацию.

Родичі заступника міського голови Києва Віталія Кличка Володимира Прокопіва створили цілу базу комерційної та житлової нерухомості за роки його роботи в Київраді та КМДА. Про це зазначається в розслідуванні Bihus.Info.

Розслідування Bihus.Info про Володимира Прокопіва — що відомо

Володимир Прокопів з 2014 року був депутатом Київради та головою фракції "Європейська Солідарність". Півтора року він очолював земельну комісію (2014-2015), також був секретарем міської ради (2015-2019), а з 2021 року став одним із заступників міського голови Києва Віталія Кличка. У міську раду Прокопів прийшов з бізнесу, також багато років працював помічником народних депутатів, зокрема Петра Порошенка. Його сім'я мала будинок і квартиру в столиці, нові автомобілі, кошти на рахунках тощо.

"Але саме за 10 років Прокопіва на топ-посадах активи чиновника та його близьких за кількістю та якістю зробили космічний стрибок", — пише Bihus.Info.

За останні 10 років сім'я Прокопіва скупила велику кількість нерухомості в столиці.

Так, тесть Прокопіва з 2015 року володіє компанією ТОВ "ВП СЕРВІС", у тому ж році він купив квартиру та офіси загалом на близько 600 кв.м. у різних районах: ЖК Зелений острів на Сирці, ЖК Паркова Башня на Виноградарі, а також у новобудові на Лівому березі.

У 2020 році він придбав 150 кв.м. у ЖК Тетріс Холл в центрі. При цьому в період придбання нерухомості він не мав таких фінансових можливостей, оскільки в той час отримував мізерну зарплату в АТ "Івано-Франківськгаз". За словами самого Прокопіва, його тесть багато років працює за кордоном у сфері будівництва "найманим працівником", але визнав, що бізнесу за кордоном тесть не має.

Пізніше теща Прокопіва — Стелла Штурмай — придбала будинок у КГ "Нова Ходосівка" площею близько 190 кв.м. приблизною вартістю 180 тис. доларів. Тим часом її доходи за останні 10 років також несоразмірні з покупкою, майже в 10 разів.

Вона працювала заступником з навчально-виробничої роботи в художньому училищі №3 Івано-Франківська до 2018 року з зарплатою не вище 20 тисяч гривень на місяць.

Дружина Прокопіва — Віра має у власності величезне комерційне приміщення в ЖК Теремки, яке було придбано у 2021 році площею 600 квадратів, які коштували 13 млн грн. Також Віра Прокопів проінвестувала трикімнатну квартиру в ЖК Хеппі Хаус. Літом 2022 року вона заплатила за неї близько 2 млн грн, хоча в той час забудовник продавав квартири в цьому ЖК вдвічі дорожче.

Також на дружину Прокопіва зареєстровано ТОВ "ВП ГРУП", яке на другий день повномасштабного вторгнення вклало кошти в будівництво ЖК Сигнечер, нині найдорогоціннішого комплексу у всій столиці. Йдеться про однокімнатну квартиру площею 70 кв.м.

У той час ЖК ще був недобудований, тому офіційно — фірма перекупила права у попереднього інвестора, який, за словами Прокопіва, нібито поспішав виїхати за кордон і дуже просив викупити об'єкт. Ним виявився друг Прокопіва — Андрій Стеценко.

Дружина Стеценка працює в секретаріаті Київради, і згідно з її деклараціями, доходи Стеценка несоразмірні з інвестиціями, які на нього оформлялися. Навіть при тому, що оформлялися за заниженою в рази ціною. Так за квартиру в ЖК Сигнечер він у 2019 році заплатив 1,4 млн грн, хоча на той час забудовник продавав однокімнатні мінімум за 6 мільйонів.

0

Також компанія Віри Прокопів нещодавно придбала ще одне комерційне приміщення в центрі міста на 70 кв.м. в ЖК Метрополь за 3 млн грн. Тобто менше ніж по 1 тис. доларів/квадрат, хоча зараз комерційний метр в цьому ЖК продають за ціною від 2 тис. доларів. Сам Прокопів стверджує, що є експертом у нерухомості і просто вміє правильно торгуватися.

Двоє друзів Прокопіва отримали у власність 6 об'єктів нерухомості, які належали місту

Не тільки сім'я Прокопіва скупала нерухомість у Києві, але й його друзі. Вони через приватні компанії змогли отримати у власність не менше 6 об'єктів нерухомості, які раніше належали місту. Йдеться про Олександра Поштарюка та Андрія Стеценка — вони відзначилися тим, що допомогли сім'ї Прокопіва дешево отримати елітне житло.

Олександр Поштарюк — земляк Прокопіва з Івано-Франківська, багато років працював у компаніях дружини та тестя політика найманим працівником і одночасно допомагав сім'ї Прокопіва з нерухомістю та авто.

У 2016 році він продав політику MERCEDES-BENZ GLK 220 CDI 4 MATIC за ціною, вдвічі нижчою за ринкову. У 2018 році допоміг Прокопіву придбати маєток на 600 кв.м. у котеджному містечку "Конек". Поштарюк нібито побудував його за власні кошти, хоча за даними журналістів, він не мав на це доходів. Достроєний, але ще не відремонтований маєток Поштарюк віддав Прокопіву, а той натомість віддав другу свій старий, у 5 разів менший будинок на околиці Києва, з невеликою доплатою. Поки маєток завершували, Прокопів жив у сусідньому будинку, який також викупив Поштарюк. Офіційно — Прокопів його орендував, але навіть за оренду довго не платив.

1

Пізніше компанії Поштарюка викупили у міста офісне приміщення на понад 300 кв.м. у центрі міста по вул. Тарасівській за ціною, в кілька разів нижчою, та будівлю на 170 кв.м. на ВДНГ.

Ще один друг Прокопіва — Андрій Стеценко допоміг сім'ї отримати у власність елітну нерухомість за копійки. Спочатку він інвестував від свого імені в будівництво ЖК Signature, при неясних обставинах придбавши квартиру за ці