середа05 лютого 2025
manipulyator.in.ua

Смерть Кощея в Москві: чому дрони ЗСУ не досягають столиці РФ, — експерт з авіації.

Українські влади та розробники дронів повинні запустити "Манхеттенський проєкт" для створення безпілотника, який зможе точно вразити центр Москви, заявив авіаексперт Юрій Касьянов.
Смерть Кощея — в Москве: авиаэксперт объясняет, почему дроны ВСУ не достигают столицы России.

Українська армія проводить далекобійні удари по російській території на відстань більше тисячі кілометрів, але при цьому "ігнорує" столицю РФ Москву. Декілька спроб все ж були, але в деяких випадках сили ППО росіян збивали 60 БПЛА, іноді долітали 12 з 400. Які проблеми мають українські дрони і як їх вирішити, офіцер ЗСУ, радіоінженер і спеціаліст з аеророзвідки, виробник безпілотників Юрій Касьянов розповів на порталі "Дзеркало тижня".

Касьянов навів статистику атак дронів Сил оборони на Москву, що розташована за 470 км від кордонів України, і підсумував, що ЗСУ поки не мають пристроїв, здатних дістатися до Кремля. При цьому вітчизняними БПЛА середньої (до 300 км) та великої дальності (понад 300 км) "забиті" армійські склади. Однак їх не використовують, оскільки "вони нікуди не долітають", сказав він.

У статті наведені докази слабких можливостей дронів, які затверджені Міноборони України і пішли в серійний випуск. Наприклад, під час нападу на російську столицю, що відбувся 18 листопада 2024 року, в РФ відзвітували про збиття 59 дронів, але до Московської області долетіло лише два. У той же час, ЗСУ б'ють не по Москві, а по військовим цілям у Казані, Грозному, Каспійську. Це дозволяє зробити висновок, що БПЛА не мають характеристик, які дали б їм можливість дістатися до сильно захищених цілей. На думку спеціаліста з безпілотників, Україні слід подолати наявні перешкоди і цілеспрямовано бити саме по столиці РФ. За його словами, це має стати "Манхеттенським проектом", на який держава і розробники повинні кинути максимум зусиль.

Дрони ЗСУ — які є проблеми

Експерт пояснив, які проблеми не можуть подолати українські БПЛА "Бобер", "Лютий" та інші:

  1. занадто велика кількість засобів РЕБ стоїть на підступах до Москви, тому дрони падають на підльоті. Щоб це вирішити, необхідно створити інерційну систему управління польотом, встановити магнітний компас, залучити технології "штучного інтелекту";
  2. занадто велика кількість засобів ППО, які росіяни зібрали навколо столиці. Щоб вирішити це питання, БПЛА повинні літати дуже низько. Тим часом на сьогодні українські дрони літають вище 100 м, мають великі розміри, щоб нести більше вибухівки;
  3. занадто велика кількість різних моделей дронів і команд, які ними займаються. На думку Касьянова, потрібно вдосконалити одну модель і зробити її такою ж ефективною, як "Шахед";
  4. недосконала система пуску дронів ЗСУ. Для одних потрібні рівні майданчики, які важко знайти. Інші при пуску залишають тепловий слід, по якому відразу прилітають "Іскандери";
  5. обледеніння безпілотників при низьких температурах. Касьянов риторично запитує, чому українці не обробляють поверхні фторвмісними сполуками (як у "Шахедів") і не встановлюють систему підігріву.

В результаті авіаексперт зазначив неефективність українського керівництва і заявив, що Москва — це місце, в якому "ховається смерть Кощія". Касьянов підсумував, що "Москва повинна бути зруйнована".

Що робить Україна для випуску дронів

Водночас є свідчення про те, що українські БПЛА з вибухівкою досягають дальніх цілей у глибині російської території. Один з таких випадків стався 6 січня, коли вибухнув на нафтоналивному терміналі в місті Усть-Луга під Санкт-Петербургом. Щоб дістатися до військового об'єкта РФ, дрони подолали майже тисячу кілометрів.

Нагадаємо, видання The Telegraph навело назву дрона-ракети України, який незабаром удосконалять, і він дістанеться до Москви.