У Харківській області вирішили ліквідувати регіональну медико-соціальну експертну комісію (МСЕК). За відповідне рішення проголосувала переважна більшість депутатів під час сесії Харківської обласної ради. Про особливості рішення щодо МСЕК депутатка з фракції "Європейська солідарність" Галина Куц написала на своїй сторінці у Facebook.
Повідомлення Куц про рішення Харківської облради з'явилося в мережі близько 13 години 28 листопада. Депутатка зазначила, що облрада ухвалила рішення про ліквідацію медико-соціальних експертних комісій як комунального закладу охорони здоров'я. Ліквідація відбулася шляхом приєднання до харківської обласної лікарні, йдеться у записі. Також політик зазначила, що поки не може передбачити наслідків такого рішення.
"МСЕК у Харкові ліквідована. Подивимося, що з цього в результаті вийде", — заявила Куц.
На сторінці Куц також є скріншот трансляції засідання облради на спеціальному закритому порталі. Можна побачити, що "за" приєднання Комунального закладу охорони здоров'я "Обласний центр медико-соціальної допомоги" до лікарні проголосували 85 депутатів, "проти" або "утрималися" — нуль (загальна кількість депутатів у Харківській облраді — 120 осіб).
Зазначимо, у жовтні 2024 року правоохоронні органи затримали керівницю Хмельницької МСЕК Тетяну Крупу, у якої вдома знайшли 6 млн доларів. Чиновниця отримала підозру у отриманні незаконних доходів і зловживанні службовим становищем. Після цього журналісти опублікували ряд розслідувань щодо інших голів МСЕК та рядових лікарів, які володіли, наприклад, автомобілями Tesla та 13 квартирами. На засіданні СНБО українські чиновники ухвалили рішення про ліквідацію медкомісій, звільнення всіх керівників та про те, що тимчасово експертизи будуть проводитися до січня 2024 року.
Тим часом Міністерство охорони здоров'я оприлюднило законопроект про реорганізацію МСЕК у спеціальні експертні комісії, які складатимуться з лікарів кластерних медичних закладів. На інфографіці, яку показав Мінздрав, зазначено, що вся інформація про людину буде збиратися в електронному вигляді, експерти будуть визначати рівень втрати здоров'я, потребу в лікуванні і при цьому працюватимуть з анонімізованими даними.
Про інше напрямок реорганізації МСЕК повідомили в Мінсоцполітики. У планах міністерства, які також поки що на рівні проєкту — розробка нової системи соціальної допомоги, яка враховуватиме ступінь втрати здоров'я та потребу в соціальних виплатах різного призначення. Також чиновники запевнили, що всі висновки про інвалідність та соціальні виплати залишаються в силі, але перевірять державних службовців.
Нагадуємо, 25 листопада в Мінздраві розповіли про хід перевірок 1 600 державних службовців, які отримали інвалідність під час повномасштабної війни РФ.