четвер07 листопада 2024
manipulyator.in.ua

У МВФ попередили про уповільнення економічного зростання: існують загрози.

Світова економіка зростатиме на рівні 3,2% на рік, знижуючись до 3,1% протягом наступних п'яти років.
В МВФ отметили замедление экономического роста и предупредили о возможных угрозах.

Світ ризикує опинитися в умовах слабкого зростання та високого боргового навантаження, що обмежить можливості урядів покращити життя громадян і вирішити ключові проблеми, зазначає голова МВФ Крісталіна Георгієва. Внаслідок цього може зростати невдоволення серед населення.

"Ми прогнозуємо, що світова економіка зростатиме на рівні 3,2% на рік, знижуючись до 3,1% у наступні п’ять років — це найнижчий середньостроковий прогноз за останні десятиліття", — заявила вона.

За словами Георгієвої, зростання поки що зберігається, а процентні ставки поступово знижуються.

"Для більшості країн світу м’яке уповільнення економічного зростання вже не за горами. Однак люди не відчувають впевненості у своїх економічних перспективах. На запитання про стан економіки відповідають позитивно, але на запитання про настрій людей — не дуже. Високі ціни продовжують тиснути на родини, а глобальне зростання залишається слабким", — додала голова МВФ.

Вона підкреслила, що торгівля більше не є таким потужним стимулом для зростання, і глобальна економіка стає більш фрагментованою.

"Державний борг, ймовірно, перевищить 100 трильйонів доларів цього року, досягнувши історичного максимуму, що становить 93% світового ВВП. До 2030 року, за оцінками МВФ, борг наблизиться до 100% від ВВП", — заявила Георгієва.

Ситуація низького зростання та високого боргу, на її думку, призведе до зниження доходів і скорочення робочих місць. Це також означає менше доходів до бюджетів держав, а отже, обмежені можливості для інвестицій у підтримку сімей і довгострокові ініціативи, наприклад, боротьбу зі зміною клімату.

Георгієва підкреслила, що МВФ зосереджений на двох пріоритетах:

  • стабілізувати економіку,
  • подолати ситуацію низького зростання та високої заборгованості.

Першим завданням, на її думку, є зниження інфляції до цільового рівня. «Основні центральні банки, включаючи США, правильно спрямували свої дії на пом'якшення. Важливо довести це до кінця без надмірних втрат на ринку праці», — зауважила вона.

По-друге, Георгієва закликала до скорочення боргів і дефіцитів. Після значної бюджетної підтримки, наданої у відповідь на глобальні потрясіння, необхідно відновлювати фіскальні резерви, хоч і поступово.

Третій пріоритет — реформи, що сприяють зростанню, такі як спрощення бюрократії та покращення управління. «Реформи принесли значні вигоди багатьом країнам. Наша оцінка показує, що вони можуть підвищити обсяг виробництва до 8% за чотири роки в країнах, що розвиваються», — додала Георгієва.