У небі над Україною сервіс відстеження авіаційного руху Flightradar24 зафіксував одразу три авіалайнера, які мовляв, пролетіли поблизу Ужгорода. Про це інформує ТСН.
Радар показував, що пасажирські літаки деякий час перебували над Закарпатською областю, а потім змінили курс і продовжили рух над територією Румунії.
Зокрема, у закритому повітряному просторі над Україною помітили:
Авіаційний експерт Валерій Романенко не виключає, що іноземні літаки могли зайти в Україну через активну роботу систем радіоелектронної боротьби, які задіяли наші військові під час відбиття ворожої атаки. РЕБи, на його думку, могли вплинути на роботу навігаційних систем літаків, через що вони і потрапили в повітряний простір України.
Валерій Романенко зазначив, що Flightradar, який отримує інформацію від транспондерів на літаках і від американської системи спостереження за повітряним рухом, помиляється дуже рідко. Теоретично, подібне могло статися і через погані погодні умови. Якщо в регіоні, де пролітав літак, бушувала негода, пілоти могли запитати дозвіл на проліт через українську територію. Але експерт більше схиляється до версії, що на політ вплинула саме РЕБ.
Валерій Романенко підкреслив, що потрапляння літаків у повітряний простір України, яка перебуває у стані війни, може бути дуже неприємним моментом для екіпажів суден. Під час ворожої повітряної атаки у ППО немає часу розбиратися, що саме летить, адже російські дрони і ракети атакують українські міста з усіх боків.
"З будь-якого боку можуть летіти, розвернутися і атакувати обраний об'єкт. Вже були випадки, коли в цей регіон залітали ворожі крилаті ракети та "Шахеди" через Румунію і Молдову. Тому момент для цих літаків був досить небезпечним," — зазначив Валерій Романенко, додавши, що наша ППО працює професійно, на відміну від російської чи іранської, де спочатку запускають ракети по цілі, а потім розбираються.
Нагадаємо, 19 вересня 2024 року в повітряному просторі України помітили важкий військово-транспортний літак Іл-76ТД, який належить Білорусі.
30 листопада журналісти "Схем" опублікували розслідування, в якому виявили, що український бомбардувальник Ту-95МС виставляли на продаж на Ebay за 3 млн доларів.