Національний банк України очікує, що інфляція прискориться в найближчі місяці, однак з середини року почне знижуватися. За прогнозами, наприкінці 2025 року вона становитиме 8,4%, а до 2026 року повернеться до рівня 5%.
Зростання інфляції в першій половині року буде обумовлене обмеженою пропозицією продовольства через слабкі врожаї, збільшенням виробничих витрат, зокрема на енергоносії та оплату праці. Проте цей тренд є тимчасовим: зниження енергетичного дефіциту та стабілізація витрат допоможуть сповільнити інфляцію у другій половині року.
Економіка України, згідно з прогнозами, зросте на 3,6% у 2025 році та на близько 4% у наступні роки.
На ринку праці очікується зниження безробіття, але його рівень залишиться вищим за довоєнний — 10-11% у 2025-2027 роках. Дисбаланс між вимогами роботодавців і кваліфікацією працівників збережеться.
Зарплати продовжать зростати, але темпи їх збільшення в реальному вираженні сповільняться до 3-4% на рік.
Ціни на газ, опалення та гарячу воду для населення поки залишаються нижчими за світові рівні. Дія мораторію на підвищення тарифів також обмежує інфляційні процеси. Однак у майбутньому можливий перегляд тарифної політики з урахуванням глобальних цін на енергоресурси.
Раніше повідомлялося, що фактична споживча інфляція в грудні 2024 року перевищила прогноз Національного банку України (НБУ), і в найближчі місяці ціни продовжать зростати.