Згідно з планом українського уряду, виплати за програмами "Зимової еПідтримки" мають допомогти економіці пережити важкі часи. Крім того, очікувалося, що кошти підтримають людей взимку. Оскільки виникли питання щодо доцільності програм, Кабмін оцінить їх ефективність і пояснить, чи досягли поставленої мети. Про те, чи була користь від "тисячі Зеленського", президент України відповів на порталі електронних петицій.
На порталі електронних петицій спочатку подякували 25 714 українцям, які підписали звернення про скасування виплат. Після цього пояснюється, що рішення уряд прийняв з двох міркувань:
Після цього президент пообіцяв, що прем'єр-міністр Денис Шмигаль проаналізує ефективність виплат і з'ясує, чи вдалося уряду досягти запланованої мети. Коли отримає результати аналізу, про це обов'язково проінформують автора петиції, йдеться у записці.
Нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк відреагував на відповідь президента під петицією про виплату допомоги українцям. За його словами, ідея виплат є "ідіотським популізмом", що свідчить про "мізерну" якість економічних ідей чиновників. Після цього він пояснив, що на реалізацію ініціатив витратять орієнтовно 15 млрд грн. Відповідно до наявних у нього даних, оцінювати ефективність не варто, оскільки вона і так нульова. Також політик написав, що кошти на виплати, ймовірно, взяли з бюджету Сил оборони.
"Враховуючи, що на цей свято популізму піде 15 млрд грн, це найбільш неефективне використання коштів навіть у порівнянні з іншими програмами", — написав Железняк.
Зазначимо, звернення про скасування "тисячі Зеленського" ("Зимової еПідтримки"), а також коштів за програмою "Національний кэшбек", з'явилося на порталі електронних петицій 14 листопада 2024 року. Автор петиції — громадянин Роман Стан. Стан перерахував проблеми з державним бюджетом, витратами на армію, проблеми економіки та бізнесу. Після цього він підсумував, що за таких умов краще не робити додаткових витрат і назвав проблеми, які він бачить у зв'язку з виплатами. Необхідну кількість голосів, мінімум 25 тисяч, зібрали до 3 грудня.
Тим часом перший заступник міністра економіки Олексій Соболев восени пояснив, що коштів на зимові виплати — це бюджетні кошти, які перерозподіляються з існуючих програм. Він також зазначив, що джерело фінансування — міжнародна допомога, яка, відповідно до умов, не повинна витрачатися на військові потреби. Ярослав Железняк при цьому додав, що йдеться про програми інвестицій та гуманітарного розмінування. Нардеп назвав суму витрат — 3,7 млрд грн.
Нагадаємо, що в середині грудня голова Мінцифри розповів, на що витрачали українці"тисячу Зеленського". На порталі "Дія" повідомили, до якої дати кошти слід використовувати.