вівторок28 січня 2025
manipulyator.in.ua

Бійці ЗСУ самостійно можуть обирати, хто отримуватиме за них виплати: Зеленський підписав відповідний закон.

Закон № 11407 надає можливість військовослужбовцям заздалегідь оформити розпорядження про осіб, які отримуватимуть грошове забезпечення. Він не поширюється на бійців, які добровільно здалися в полон, втекли в СЗЧ або вчинили дезертирство.
Зеленский подписал закон, позволяющий бойцам ВСУ самостоятельно выбирать, кто будет получать их выплаты.

Президент України Володимир Зеленський 19 листопада затвердив зміни до статті 9 Закону України "Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей". Про це зазначається в картці документа, розміщеній на офіційному сайті Верховної Ради

Закон, який визначає порядок виплат грошового забезпечення військовим ЗСУ, які потрапили в полон або вважаються зниклими без вести, був ухвалений українськими парламентарями 8 жовтня. Згідно з документом, бійці можуть самостійно вирішувати, хто саме буде отримувати компенсації.

На кого боєць може оформити виплати

Закон № 11407 передбачає можливість для військовослужбовців заздалегідь оформити розпорядження про осіб, які отримуватимуть грошове забезпечення у випадку його потрапляння в полон або зникнення безвісти.

У разі відсутності розпорядження, виплата грошового забезпечення здійснюється рівними частинами між:

  • подружжям (дружиною/чоловіком);
  • законними представниками неповнолітніх дітей (або осіб з інвалідністю з дитинства — незалежно від віку);
  • батьками військовослужбовця.

Гроші не будуть нараховуватися, якщо батьки захисника були позбавлені батьківських прав і вони не були відновлені, а також якщо представник дітей з інвалідністю з дитинства або батьки вже отримують аліменти від військовослужбовця.

Якщо вище зазначені особи не виявлені, то виплата грошового забезпечення повинна здійснюватися рівними частинами між повнолітніми дітьми та рідними братами/сестрами, законними представниками яких є військовослужбовець. Проте загальна сума виплат не повинна перевищувати 20%.

Закон не поширюється на військовослужбовців, які добровільно здалися в полон, самовільно залишили військові частини (місця служби) або вчинили дезертирство.

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів України затвердив новий Порядок призначення та виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності окремих категорій осіб відповідно до Закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

Також нагадаємо, що військовослужбовці, які отримали поранення, можуть отримувати щомісячні доплати, залежно від тривалості лікування.