Українцям слід отримувати офіційну заробітну плату, щоб регулярно робити внески, на основі яких згодом буде виплачуватися пенсія. Якщо зарплату приховувати, а внесків не робити, то виплати будуть меншими. Про загрози "сірого" заробітку та про те, як отримати більшу пенсію, розповіли на сторінці Facebook Міністерства соціальної політики.
У нотатці зазначається головний фактор зростання пенсії — офіційне працевлаштування. При цьому нагадали про звіт Пенсійного фонду, в якому йдеться про виведення "з тіні" зарплат 57 тис. українців (це 3% від 2 млн осіб, які порушують законодавство і про яких написали у звіті ПФУ).
В Мінсоцполітики назвали два фактори, які впливають на пенсію у майбутньому:
У повідомленні міністерства, яке з'явилося на Facebook два дні тому, 24 грудня, привели додаткові аргументи на користь сплати ЄСВ. Один з аргументів — внесок не є податком, зате він дає право отримувати пенсію та отримувати страхові виплати (наприклад, у разі хвороби або безробіття). Другий аргумент — гроші, які вносять працюючі українці, дають можливість виплачувати пенсію нинішнім пенсіонерам.
Тим часом у Верховній Раді готуються розглянути законопроект наступного етапу пенсійної реформи, яка буде впроваджена в Україні. Якщо документ підтримають, то з 1 липня 2025 року українцям будуть нараховувати пенсійні виплати по-новому. Зокрема, громадяни отримають базову пенсію в розмірі 1 848 грн, а до неї будуть додаватися страхові кошти залежно від розміру зарплати та спеціальних балів. Таким чином, чиновники планують зробити пенсійну систему більш справедливою, пояснили в медіа.
Нагадаємо, в 2025 році почне діяти новий етап пенсійної реформи, який стосується накопичувальної пенсії: аналітики пояснили, які є небезпеки для громадян. Водночас зростає страховий стаж, заробивши який, людина може вийти на пенсію за віком.