Через війну деякі червонокнижні птахи зникають з України та переселяються до РФ, оскільки там спокійніше, ніж на лінії фронту. Про це в інтерв'ю "УНІАН" розповів орнітолог Олександр Пономаренко.
"Війна впливає на птахів по-різному. Ті види, що є звичайними, наприклад, горобцеподібні, в'юркові, дятлові, не зазнають суттєвого впливу, адже мають численні популяції, швидко адаптуються до змін умов життя. А от рідкісні види можуть страждати більше, особливо якщо мова йде про об'єкти заповідного фонду на окупованих територіях. Це види, занесені до Червоної книги України, в основному птахи водно-болотного комплексу — чайки, кулики, пелікани", — зазначив він.
За його словами, основний ризик війни стосується червонокнижних птахів, яких у фауні України налічується понад 90 видів. Як приклад він навів яструба коротконогого, занесеного до Червоної книги України, який в основному проживав лише на частині Луганської області. Через бойові дії він мігрував до Росії.
"Пожартую, але птахів мало хвилює політична ситуація, головне — вони шукають спокійні місця та їжу. Тому я припускаю, що цей вид зараз просто зник з території України", — сказав орнітолог.
З іншого боку, зазначив Олександр Пономаренко, до складу української фауни починають проникати нові види зі сходу та півдня. У Чернівцях, наприклад, помітили попугая Крамера. Минулого року там пара птахів вивела в дуплистому дереві пташенят і прекрасно себе почувала, ще й місцевих "пресувала", оскільки це великі птахи, які здатні проявляти агресію.
Нагадаємо, що вчені виявили, що міграційні маршрути окремих видів птахів, які проходять через Україну, були змушені змінити звичні маршрути, щоб уникнути повітряного простору над Україною, де триває війна.