З січня 2025 року бригади швидкої допомоги будуть доставляти пацієнтів з важкими станами в профільні заклади, а не в найближчі лікарні. Не всі лікарні мають відповідне обладнання, тому це рішення повинно оптимізувати надання допомоги та економити безцінний час для важких пацієнтів, пояснили в Міністерстві охорони здоров'я України. Кабінет Міністрів України вніс відповідні зміни в Порядок функціонування госпітальних округів і кластерів та встановлення їх меж, повідомили на сайті Мінздрава.
Відповідно до рішення Кабміну, з січня наступного року маршрути екстреної медичної допомоги будуть узгоджуватися з Мінздравом.
Кабмін затвердив зміни в Порядок функціонування госпітальних округів і кластерів та встановлення їх меж. З січня 2025 року маршрути транспортування екстреної медичної допомоги будуть узгоджуватися з Міністерством охорони здоров'я України, що сприятиме більш ефективному наданню медичних послуг.
"Багато років поспіль існувала практика, коли "швидка" доставляла пацієнта в найближчу лікарню. Однак далеко не завжди найближча лікарня має необхідні потужності, фахівців і обладнання. Через це хворий і лікарі втрачали безцінний час. Адже такі важкі стани, як інсульт, інфаркт або полі травма, вимагають термінового медичного втручання. Для вирішення цього питання, зокрема, і була створена спроможна мережа медичних закладів," — сказав міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.
Швидка буде доставляти пацієнтів у чітко визначені медзаклади, які обладнані для ефективного лікування, зазначив міністр.
Також він додав, що в нову логістику включать не лише комунальні лікарні, але й інші заклади охорони здоров'я, які підпорядковані Мінздраву. Серед них будуть заклади вищої медичної освіти, Національної академії медичних наук та Державного управління справами.
"Це означає, що такі відомі медзаклади, як, наприклад, Інститут серця або лікарня Феофанія, тепер будуть відкриті для всіх. І, відповідно, також повинні бути в маршрутах," — пояснив Ляшко.
Нагадаємо, 1 листопада у Львові ввели платний виклик швидкої. У прес-центрі багатопрофільної Львівської обласної клінічної лікарні розповіли, що викликати бригаду екстреної допомоги можна незалежно від тяжкості стану пацієнта за 1 000 грн в межах міста, за містом — за 2 005 або 4 010 грн в залежності від відстані. Для пільгових категорій пацієнтів виклик безкоштовний.
Крім того, 1 листопада Кабінет Міністрів України погодив законопроект про ліквідацію МСЕК. У уряді заявили, що натомість створять цифрову сучасну систему.